Jezioro Wygonin położone jest na północnym krańcu Borów Tucholskich, na południe od miejscowości Stara Kiszewa w Obszarze Chronionego Krajobrazu Borów Tucholskich. Całkowita powierzchnia jeziora wynosi 68 ha, długość 2200 m, szerokość 500 m, maksymalna głębokość 24,8 m. Brzegi jeziora są wysokie, a od północy i wschodu zalesione. Na północnym krańcu jeziora znajduje się malowniczo położona wieś Wygonin.

Położenie wśród lasów, urozmaicona linia brzegowa, nadzwyczaj zróżnicowane dno, zatopiony las, kapitalnie przezroczysta woda oraz bardzo bogaty rybostan, stanowią o dużej atrakcyjności łowiska - jednym słowem "raj" do wypoczynku oraz wędkowania.

Łowisko nie jest eksploatowane rybacko, dlatego jest w nim tak wiele szczupaków oraz wspaniale ubarwionych okoni. Miłośnikom białej ryby polecamy tłuste leszcze, duże liny oraz bardzo liczne stado karpi niezwykle zacnej wielkości, przekraczające wagę 20 kg. Zwolennikom nocnej przygody polecamy węgorze, które w tej wodzie występują w dużych ilościach, a także.... miętusy! Oddzielnym zjawiskiem są trocie jeziorowe, palie alpejskie i pstrągi tęczowe, dla których najlepszym okresem do łowienia na wędkę jest czas po zejściu lodu (marzec, kwiecień, maj).

Na Wygoninie dopuszczone są wszystkie dozwolone metody wędkowania, a ograniczona ilość sprzedawanych licencji powoduje, że brać wędkarska nie będzie sobie nawzajem przeszkadzać.

Znakomicie położona baza nad samym brzegiem jeziora i możliwość korzystania z bardzo bezpiecznych i wygodnych łodzi powoduje, że łowienie ryb na Wygoninie jest dużą przyjemnością.